NextGEN Gallery 1.5.5n - en to cs translation catalogue (716 entries)

en: <strong>Translation by : </strong><a target="_blank" href="http://alexrabe.de/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/">See here</a>
cs: <strong>Přeložil(a): </strong><a target="_blank" href="http://alexrabe.de/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/">Viz zde</a>.

en: <strong>This translation is not yet updated for Version 1.5.0</strong>. If you would like to help with translation, download the current po from the plugin folder and read <a href="http://alexrabe.de/wordpress-plugins/wordtube/translation-of-plugins/">here</a> how you can translate the plugin.
cs: <strong>Tento překlad ještě není aktualizován pro verzi 1.5.0</strong>. Pokud byste chtěli s překladem pomoci, stáhněte si aktuální .po z adresáře pluginů a <a href="http://alexrabe.de/wordpress-plugins/wordtube/translation-of-plugins/">přečtěte si</a>, jak plugin přeložit.

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a Memory Limit of 16 MB higher
cs: NextGEN galerie pracuje pouze s Memory Limit 16MB a více

en: Picture tag
cs: Štítek obrázku

en: Picture tag: %2$l.
cs: Štítek obrázku: %2$l.

en: Separate picture tags with commas.
cs: Oddělujte štítky obrázků čárkou.

en: L O A D I N G
cs: N A H R Á V Á N Í

en: Click to Close
cs: Klikněte k uzavření

en: loading
cs: nahrávání

en: Overview
cs: Přehled

en: Get help
cs: Získat nápovědu

en: Contribute
cs: Přispět

en: Donate
cs: Přispějte

en: The <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> and <a href="http://www.mozilla.com/firefox/">a browser with Javascript support</a> are needed..
cs: Je nutný přehrávač <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> and <a href="http://www.mozilla.com/firefox/">prohlížeč s podporou JavaScriptu</a>.

en: [Gallery not found]
cs: [Galerie nenalezena]

en: [Album not found]
cs: [Album nenalezeno]

en: [SinglePic not found]
cs: [SinglePic nenalezen.]

en: Related images for
cs: Související obrázky pro

en: Copyright notes / Credits
cs: Autorská práva/kredity

en: NextGEN DEV Team
cs: Vývojový tým NextGEN

en: This plugin is primarily developed, maintained, supported, documented by
cs: Tento plugin vyvíjí, udržuje, podporuje a dokumentuje

en: There are many other folks who have made contributions to this project :
cs: Mnoho dalších lidí se podílí na vývoji tohoto projektu:

en: Contributors / Tribute to
cs: Doplňky

en: If you study the code of this plugin, you will find out that we mixed a lot of good already existing code and ideas together.
cs: Pokud si budete prohlížet zdrojový kód tohoto pluginu, zjistíte, že jsme spojili mnoho dobrých, již existujících, kódů a nápadů do jednoho celku.

en: So, we would like to thank the following people for their pioneer work (without this work it's impossible to create such a plugin so fast)
cs: Takže bychom rádi poděkovali následujícím lidem za jejich průkopnickou práci (bez nich by nebylo možné vytvořit tento plugin tak rychle).

en: for their great documented code
cs: za jejich skvělý komentovaný kód

en: for jQuery, which is the best Web2.0 framework
cs: za jQuery, který je nejlepším Web 2.0 frameworkem

en: for the fantastic PHP Thumbnail Class
cs: za úžasnou PHP Thumbnail Class

en: for a lot of very useful plugins and ideas
cs: za mnoho velmi užitečných doplňků a nápadů

en: for Shutter Reloaded, a real lightweight image effect
cs: pro Shutter Reloaded, opravdu nenáročný efekt pro zobrazování obrázků

en: for the best Media Flash Scripts on earth
cs: za nejlepší  Media Flash Scripts na světě

en: for the Fugue Iconset
cs: pro sadu ikon Fugue

en: for the Watermark plugin
cs: za Watermark (vodoznak)

en: If you didn't find your name on this list and there is some code which I integrate in my plugin, don't hesitate to send me a mail.
cs: Jestliže jste zde nenašli své jméno a váš kód je součástí tohoto pluginu, neváhejte mi poslat e-mail.

en: How to support ?
cs: Jak nás podpořit?

en: There exist several ways to contribute, help or support us in this work. Non of them are mandatory.
cs: Je několik způsobů, jak nás podpořit a pomoci nám s vývojem. Žádný z nich však není závazný.

en: Send us bugfixes / code changes
cs: Upozorněte nás na chyby/změny kódu

en: The most motivated support for this plugin are your ideas and brain work
cs: Nejvíce motivující podpora pro tento plugin jsou vaše nápady a myšlenky

en: Translate the plugin
cs: Přeložte plugin

en: To help people to work with this plugin, I would like to have it in all available languages
cs: Abychom usnadnili lidem práci s tímto pluginem, měl by být dostupný ve všech možných jazycích.

en: Donate the work via paypal
cs: Přispějte na naši práci pomocí PayPal

en: No doubt a very useful and easy motivation :-)
cs: Bez pochyb velmi užitečná a snadná motivace :-)

en: Place a link to the plugin in your blog/webpage
cs: Umístěte odkaz na plugin na své webové stránce

en: Yes, share and trackback is also a good support for this work
cs: Ano, sdílení a zpětná vazba je také dobrá podpora pro tuto práci

en: Thanks!
cs: Díky!

en: We would like to thank this people which support us in the work :
cs: Chtěli bychom poděkovat všem lidem, kteří nás podporují v naší práci:

en: and all donators...
cs: a všichni přispěvatelé...

en: Cheatin&#8217; uh?
cs: Nepodvádíte?

en: Upload failed!
cs: Nahrávání selhalo!

en: Upload failed!
cs: Nahrávání selhalo!

en: No gallery selected !
cs: Není vybrána žádná galerie!

en: Image Files
cs: Soubory obrázků

en: remove
cs: odstranit

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Upload images
cs: Nahrát obrázky

en: Add new gallery
cs: Přidat novou galerii

en: Upload a Zip-File
cs: Nahrát ZIP soubor

en: Import image folder
cs: Importovat adresář s obrázky

en: Upload Images
cs: Nahrát obrázky

en: New Gallery
cs: Nová galerie

en: Create a new , empty gallery below the folder
cs: Vytvořit novou prázdnou galerii v adresáři

en: Allowed characters for file and folder names are
cs: Přípustné znaky pro názvy souborů a adresářů jsou

en: Add gallery
cs: Přidat galerii

en: Select Zip-File
cs: Vybrat ZIP soubor

en: Upload a zip file with images
cs: Nahrát ZIP soubor s obrázky

en: or enter a Zip-File URL
cs: nebo zadejte URL adresu ZIP archívu

en: Import a zip file with images from a url
cs: Nahrát ZIP archív s obrázky z URL adresy

en: in to
cs: do

en: a new gallery
cs: nová galerie

en: Note : The upload limit on your server is
cs: Upozornění: Limit vašeho serveru pro nahrávání je

en: Start upload
cs: Zahájit nahrávání

en: Import from Server path:
cs: Importovat ze serveru:

en:  Please note : For safe-mode = ON you need to add the subfolder thumbs manually
cs: Upozornění: Když je zapnut Safe_Mode, je třeba vytvořit podadresář thumbs ručně

en: Import folder
cs: Importovat adresář

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Choose gallery
cs: Vybrat galerii

en: The batch upload requires Adobe Flash 10, disable it if you have problems
cs: Dávkové nahrávání souborů vyžaduje Adobe Flash 9, pokud máte problémy, vypněte jej

en: Disable flash upload
cs: Vypnout flash nahrávání

en: Upload multiple files at once by ctrl/shift-selecting in dialog
cs: Nahrát více souborů najednou pomocí ctrl/shift-výběru v dialogovém okně

en: Enable flash based upload
cs: Povolit nahrávání souborů pomocí flashe

en: Gallery | Galleries
cs[0]: Galerie
cs[1]: Galerie
cs[2]: Galerií

en: Add Gallery / Images
cs: Přidat galerii/obrázky

en: Manage Gallery
cs: Správa galerií

en: Album | Albums
cs[0]: Album
cs[1]: Alba
cs[2]: Alb

en: Tags
cs: Štítky

en: Options
cs: Nastavení

en: Style
cs: Vzhled

en: Roles
cs: Oprávnění

en: About this Gallery
cs: O této galerii

en: About
cs: O programu

en: NextGEN Gallery
cs: NextGEN galerie

en: Reset / Uninstall
cs: Reset/odinstalovat

en: A new version of NextGEN Gallery is available !
cs: Je k dispozici nová verze NextGEN Gallery!

en: Download here
cs: Stáhnout zde

en: Thanks for using this plugin, I hope you are satisfied ! If you would like to support the further development, please consider a <strong><a href="%s">donation</a></strong>! If you still need some help, please post your questions <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10">here</a> .
cs: Děkuji, že používáte tento plugin. Doufám, že jste s ním spokojeni! Pokud byste chtěli podpořit další vývoj, zvažte prosím <strong><a href="%s">příspěvek</a></strong>. Nevíte-li si s něčím rady, položte svůj dotaz do <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10">fóra</a>.

en: OK, hide this message now !
cs: OK, skrýt tuto zprávu!

en: You do not have the correct permission
cs: Nemáte dostatečná oprávnění.

en: Unexpected Error
cs: Neočekáváná chyba

en: A failure occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Introduction</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Úvod</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Setup</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Nastavení</a>

en: <a href="http://alexrabe.de/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/" target="_blank">Translation by alex rabe</a>
cs: <a href="http://alexrabe.de/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/" target="_blank">Přeložil Robert Krátký</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Roles / Capabilities</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Role/Kvalifikace</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Styles</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Styly</a>

en: Templates
cs: Šablony

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Gallery management</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Správa galerií</a>

en: Gallery example
cs: Příklad galerie

en: Gallery tags
cs: Štítky galerie

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Album management</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Správa alb</a>

en: Album example
cs: Příklad alba

en: Album tags
cs: Štítky alba

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Gallery tags</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Štítky galerií</a>

en: Related images
cs: Související obrázky

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-image-management/" target="_blank">Image management</a>
cs: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-image-management/" target="_blank">Správa obrázků</a>

en: Custom fields
cs: Vlastní pole

en: Get help with NextGEN Gallery
cs: Získejte pomoc

en: More Help & Info
cs: Další nápověda a informace

en: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Support Forums</a>
cs: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Fóra podpory</a>

en: Feature request
cs: Požadavek na novou funkci

en: Get your language pack
cs: Získat jazykový balíček

en: Contribute development
cs: Spolupodílející se vývojáři

en: Download latest version
cs: Stáhnout nejnovější verzi

en: Update Successfully
cs: Uspěšně aktualizováno

en: Album deleted
cs: Album bylo odstraněno

en: Manage Albums
cs: Správa alb

en: Select album
cs: Vybrat album

en: No album selected
cs: Není vybráno žádné album

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Edit album
cs: Upravit album

en: Delete
cs: Vymazat

en: Delete album ?
cs: Vymazat album?

en: Add new album
cs: Přidat nové album

en: Add
cs: Přidat

en: Show / hide used galleries
cs: Zobrazit / schovat použité galerie

en: [Show all]
cs: [Zobrazit vše]

en: Maximize the widget content
cs: Maximalizovat obsah widgetu

en: [Maximize]
cs: [Max. zvětšit]

en: Minimize the widget content
cs: Minimalizovat obsah widgetu

en: [Minimize]
cs: [Max. zmenšit]

en: After you create and select a album, you can drag and drop a gallery or another album into your new album below
cs: Po vytvoření a výběru alba do něj můžete myší přetahovat galerie ze seznamu níže.

en: Select gallery
cs: Vyberte galerii

en: Album ID
cs: ID alba

en: No album selected!
cs: Není zvoleno žádné album

en: Album name:
cs: Název alba:

en: Album description:
cs: Popis alba:

en: Select a preview image:
cs: Zvolte obrázek použitý jako náhled.

en: No picture
cs: Žádný obrázek

en: Page Link to
cs: Odkaz na stránku

en: Not linked
cs: Bez odkazu

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Name
cs: Název

en: Title
cs: Titulek

en: Page
cs: Stránka

en: Select with the mouse the area for the new thumbnail
cs: Vyberte myší oblast obrázku pro nový náhled.

en: Thumbnail updated
cs: Náhled aktualizován

en: Error updating thumbnail
cs: Chyba při aktualizaci náhledu

en: Select the area for the thumbnail from the picture on the left.
cs: Vyberte oblast pro náhled z obrázku vlevo.

en: No valid gallery name!
cs: Neplatný název galerie

en: Directory
cs: Adresář

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
cs: neexistuje. Vytvořte nejprve hlavní adresář galerie

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
cs: Podívejte se na tento odkaz, pokud nevíte, jak nastavit práva:

en: is not writeable !
cs: není zapisovatelný!

en: Unable to create directory
cs: Nelze vytvořit adresář

en: The server setting Safe-Mode is on !
cs: Server je nastaven na Safe_Mode On!

en: If you have problems, please create directory
cs: Pokud máte problémy, vytvořte adresář

en: and the thumbnails directory
cs: a adresář pro náhledy

en: with permission 777 manually !
cs: s právy 777 ručně!

en: already exists
cs: již existuje

en: Gallery %1$s successfully created.<br/>You can show this gallery with the tag %2$s.<br/>
cs: Galerie %1$s úspěšně vytvořena.<br/>Můžete ji zobrazit štítkem %2$s.<br/>

en: Edit gallery
cs: Editovat galerii

en: doesn&#96;t exist!
cs: neexistuje!

en: contains no pictures
cs: neobsahuje žádné obrázky

en: Database error. Could not add gallery!
cs: Chyba databáze. Nemohla být přidána galerie!

en: successfully created!
cs: uspěšně vytvořen!

en: Create new thumbnails
cs: Vytvořit nové náhledy

en:  picture(s) successfully added
cs:  obrázek/y úspěšně přidán/y

en: Object didn't contain correct data
cs: Objekt neobsahuje platná data

en:  is not writeable
cs: není zapisovatelný

en:  is not writeable
cs: není zapisovatelný

en: File do not exists
cs: Soubor neexistuje

en: Couldn't restore original image
cs: Nepodařilo se obnovit původní obrázek

en: (Error : Couldn't not update data base)
cs: (Chyba: Nepodařilo se aktualizovat databázi.)

en: (Error : Couldn't not update meta data)
cs: (Chyba: Nepodařilo se aktualizovat metadata.)

en: (Error : Couldn't not find image)
cs: (Chyba: Nemohu nalézt obrázek)

en: No valid URL path
cs: Neplatná URL adresa

en: Import via cURL failed.
cs: Import přes cURL se nepodařil.

en: Uploaded file was no or a faulty zip file ! The server recognize :
cs: Nahraný soubor není ZIP archiv nebo je poškozen! Server rozpoznal:

en: Could not get a valid foldername
cs: Neplatný název složky

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
cs: Adresář %s nemohl být vytvořen. Má nadřízený adresář na serveru povoleno zapisování?

en: Zip-File successfully unpacked
cs: ZIP archív byl úspěšně rozbalen

en: Failure in database, no gallery path set !
cs: Chyba databáze, nebyla nastavena cesta ke galerii!

en: is no valid image file!
cs: není platný obrázkový soubor!

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
cs: Nelze zapisovat do adresáře %s. Je adresář zapisovatelný serverem?

en: Error, the file could not moved to :
cs: Chyba, soubor nemohl být přesunut do:

en: Error, the file permissions could not set
cs: Chyba, práva k souboru nemohla být nastavena

en:  Image(s) successfully added
cs:  obrázek/obrázky úspěšně přidán/y

en: Invalid upload. Error Code :
cs: Chyba nahrávání. Kód chyby:

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
cs: Byla využit celý alokovaný prostor. Vymažte některé soubory, pokud chcete nahrát další.

en: SAFE MODE Restriction in effect! You need to create the folder <strong>%s</strong> manually
cs: Safe_Mode omezení je v činnosti. Musíte vytvořit adresář <strong>%s</strong> na serveru ručně

en: When safe_mode is on, PHP checks to see if the owner (%s) of the current script matches the owner (%s) of the file to be operated on by a file function or its directory
cs: Když je Safe_Mode zapnut, PHP ověřuje, zda se vlastník (%s) skriptu shoduje s vlastníkem (%s) souboru nebo adresáře

en: The destination gallery does not exist
cs: Cílová galerie neexistuje

en: Failed to move image %1$s to %2$s
cs: Nepodařilo se přesunout obrázek %1$s do %2$s

en: Moved %1$s picture(s) to gallery : %2$s .
cs: Přesunoto %1$s obrázků do galerie: %2$s .

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
cs: Nepodařilo se zkopírovat obrázek %1$s do %2$s

en: Failed to copy database row for picture %s
cs: Nepodařilo se zkopírovat databázový řádek pro obrázek %s

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s) &raquo; The file already existed in the destination gallery.
cs: Obrázek %1$s (%2$s) zkopírován jako obrázek %3$s (%4$s) &raquo; Soubor již v cílové galerii existuje.

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s)
cs: Obrázek %1$s (%2$s) zkopírován jako obrázek %3$s (%4$s)

en: Copied %1$s picture(s) to gallery: %2$s .
cs: Zkopírováno %1$s obrázků do galerie: %2$s .

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
cs: Velikost nahraného souboru přesahuje parametr upload_max_filesize v php.ini

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
cs: Velikost nahraného souboru přesahuje parametr MAX_FILE_SIZE nastavený v HTML formuláři

en: The uploaded file was only partially uploaded
cs: Soubor byl nahrán pouze částečně

en: No file was uploaded
cs: Nebyl nahrán žádný soubor

en: Missing a temporary folder
cs: Chybí dočasný adresář

en: Failed to write file to disk
cs: Nepodařilo se zapsat soubor na disk

en: File upload stopped by extension
cs: Nahrávání souboru zastaveno kvůli příponě.

en: Unknown upload error
cs: Neznámá chyba při nahrávání

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a role called administrator
cs: Je nám líto, ale NextGEN galerie pracuje pouze pro roli administrátor

en: NextGEN Gallery : Tables could not created, please check your database settings
cs:  NextGEN galerie: Tabulky nemohly být vytvořeny, zkontrolujte nastavení databáze

en: [Show as slideshow]
cs: [Prezentace]

en: [Show picture list]
cs: [Seznam obrázků]

en: No images selected
cs: Nebyly vybrány žádné obrázky

en: You are about to start the bulk edit for %s galleries 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
cs: Chystáte se spustit hromadnou editaci %s obrázků 
    
    [Zrušit] pro zrušení,[OK] pro pokračování

en: Gallery Overview
cs: Přehled galerií

en: Search Images
cs: Hledat obrázky

en: No action
cs: Žádná akce

en: Set watermark
cs: Vložit vodoznak

en: Resize images
cs: Změnit rozměry obrázků

en: Import metadata
cs: Importovat metadata

en: Recover from backup
cs: Obnovit ze zálohy

en: Apply
cs: Použít

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
cs: Zobrazeno %s&#8211;%s z %s

en: Description
cs: Popis

en: Author
cs: Autor

en: Page ID
cs: ID stránky

en: Quantity
cs: Počet

en: Action
cs: Akce

en: Edit
cs: Editovat

en: Delete this gallery ?
cs: Vymazat tuto galerii?

en: No entries found
cs: Nebyly nalezeny žádné vstupy

en: Resize Images to
cs: Změnit velikost obrázků na

en: Width x height (in pixel). NextGEN Gallery will keep ratio size
cs: Šířka x výška (v pixelech). NextGEN galerie zachová poměr stran

en: Width x height (in pixel)
cs: Šířka x výška (v pixelech)

en: These values are maximum values
cs: Tyto hodnoty jsou maximální

en: Set fix dimension
cs: Nastavit pevný rozměr

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
cs: Ignorovat poměr stran, žádné náhledy na výšku

en: Gallery not found.
cs: Galerie nenalezena.

en: Sorry, you have no access here
cs: Do tohoto místa nemáte přístup

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
cs: Chystáte se spustit hromadnou editaci %s obrázků 
    
    [Zrušit] pro zrušení,[OK] pro pokračování

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
cs: Výsledky hledání pro &#8220;%s&#8221;

en: Gallery settings
cs: Nastavení galerie

en: Click here for more settings
cs: Klikněte zde pro další nastavení

en: Preview image
cs: Obrázek náhledu galerie

en: No Picture
cs: Žádný obrázek

en: Path
cs: Cesta

en: Create new page
cs: Vytvořit novou stránku

en: Main page (No parent)
cs: Hlavní stránka (bez nadřazené)

en: Add page
cs: Přidat stránku

en: Scan Folder for new images
cs: Hledat nové obrázky v adresáři

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Delete images
cs: Vymazat obrázky

en: Rotate images clockwise
cs: Otočit obrázky po směru hodinových ručiček

en: Rotate images counter-clockwise
cs: Otočit obrázky proti směru hodinových ručiček

en: Copy to...
cs: Zkopírovat do...

en: Move to...
cs: Přesunout do...

en: Add tags
cs: Přidat štítky

en: Delete tags
cs: Vymazat štítky

en: Overwrite tags
cs: Přepsat štítky

en: Sort gallery
cs: Řazení galerie

en: View "%s"
cs: Zobrazit "%s"

en: View
cs: Pohled

en: Show Meta data
cs: Zobrazit metadata

en: Customize thumbnail
cs: Přizpůsobit náhled

en: Edit thumb
cs: Úprava náhledu

en: Rotate
cs: Rotovat

en: Recover
cs: Obnovit

en: Recover "%s" ?
cs: Obnovit "%s"?

en: Delete "%s" ?
cs: Vymazat "%s"?

en: Enter the tags
cs: Vložit štítky

en: Select the destination gallery:
cs: Vyberte cílovou galerii:

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Filename
cs: Název souboru

en: Alt &amp; Title Text
cs: Alt. text/titulek

en: Tags (comma separated list)
cs: Štítky (oddělené čárkami)

en: exclude
cs: Vyřadit

en: Sort order changed
cs: Řazení změněno

en: Sort Gallery
cs: Řadit galerii

en: Update Sort Order
cs: Aktualizovat řazení

en: Back to gallery
cs: Zpět na galerii

en: Presort
cs: Předtřídit

en: Unsorted
cs: Neseřazeno

en: Image ID
cs: ID obrázku

en: Alt/Title text
cs: Alt. text/titulek

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Ascending
cs: Vzestupné

en: Descending
cs: Sestupné

en: deleted successfully
cs: úspěšně odstraněn

en: Picture
cs: Obrázek

en: Operation successful. Please clear your browser cache.
cs: Náhledy byly úspěšně vytvořeny. Obnovte dočasnou paměť svého prohlížeče (cache).

en: Rotate images
cs: Otočit obrázky

en: Pictures deleted successfully
cs: Obrázky byly úspěšně vymazány

en: Tags changed
cs: Štítky změněny

en: Update successful
cs: Aktualizace proběhla úspěšně

en: New gallery page ID
cs: ID stránky s galerií

en: created
cs: vytvořeno

en: No gallery
cs: Žádná galerie

en: Select &#187;
cs: Vybrat galerii &#187;

en: Show
cs: Zobrazit

en: Hide
cs: Skrýt

en: Image ID:
cs: ID obrázku

en: Save all changes
cs: Uložit všechny změny

en: NextGEN Gallery Overview
cs: O NextGEN galerii

en: Welcome to NextGEN Gallery !
cs: Vítejte v NextGEN galerii!

en: Translation
cs: Překlad

en: Latest News
cs: Poslední novinky

en: Recent donators
cs: Poslední přispěvatelé

en: Server Settings
cs: Nastavení serveru

en: Related plugins
cs: Související pluginy

en: Graphic Library
cs: Grafická knihovna

en: Loading&#8230;
cs: Načítám&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
cs: Tento widget vyžaduje JavaScript.

en: Thanks to all donators...
cs: Poděkování všem přispěvatelům...

en: View all
cs: Zobrazit vše

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Newsfeed could not be loaded.  Check the <a href="%s">front page</a> to check for updates.
cs: Kanál novinek se nepodařilo otevřít. Pro aktuality se podívejte na <a href="%s">hlavní stránku</a>.

en: At a Glance
cs: Přehled

en: Image | Images
cs[0]: Obrázek
cs[1]: Obrázky
cs[2]: Obrázků

en: Upload pictures
cs: Nahrát obrázky

en: Here you can control your images, galleries and albums.
cs: Zde můžete spravovat obrázky, galerie a alba.

en: Gallery Administrator
cs: Administrátor galerie

en: Gallery Editor
cs: Editor galerie

en: You currently have %s rights.
cs: Momentálně máte práva %s.

en: Translation file successful updated. Please reload page.
cs: Soubor s překladem byl úspěšně aktualizován. Obnovte prosím stránku.

en: Reload page
cs: Obnovit stránku

en: Translation file couldn't be updated
cs: Soubor s překladem se nepodařilo aktualizovat.

en: Download
cs: Stáhnout

en: No GD support
cs: GD není podporováno

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Not set
cs: Není nastaveno

en: On
cs: Zapnuto

en: Off
cs: Vypnuto

en:  MByte
cs:  MB

en: Operating System
cs: Operační systém

en: Memory usage
cs: Využití paměti

en: MYSQL Version
cs: MySQL verze

en: SQL Mode
cs: SQL mód

en: PHP Version
cs: PHP verze

en: PHP Allow URL fopen
cs: PHP umožňuje URL fopen

en: PCRE Backtracking Limit
cs: Dosažen limit zpětného vyhledávání

en: PHP Exif support
cs: podpora PHP Exif

en: PHP IPTC support
cs: podpora PHP IPTC

en: PHP XML support
cs: podpora PHP XML

en: NextGEN Gallery contains some functions which are only available under PHP 5.2. You are using the old PHP 4 version, upgrade now! It's no longer supported by the PHP group. Many shared hosting providers offer both PHP 4 and PHP 5, running simultaneously. Ask your provider if they can do this.
cs: NextGEN Gallery obsahuje funkce, které jsou k dispozici pouze s PHP 5.2. Vy používáte starou verzi PHP 4, upgradujte co nejdříve! PHP group už ji nepodporuje. Mnoho poskytovatelů sdíleného hostingu nabízí jak PHP 4, tak PHP 5 zároveň. Zeptejte se svého poskytovatele, jestli by to také nemohl zařídit.

en: Storage Space
cs: Místo pro nahrávání

en: Upload Space Used:
cs: Využití místa pro nahrávání:

en: Upload Space Remaining:
cs: Zbývá místa pro nahrávání:

en: Install
cs: Instalovat

en: Updated capabilities
cs: Aktualizovány možnosti

en: Roles / capabilities
cs: Role/možnosti

en: Select the lowest role which should be able to access the follow capabilities. NextGEN Gallery supports the standard roles from WordPress.
cs: Zvolte nejnižší úroveň, která umožňuje přístup k následujícím možnostem. NextGEN galerie podporuje základní práva ze systému WordPress.

en: For a more flexible user management you can use the
cs: Pro lepší správu uživatelů můžete využít

en: Main NextGEN Gallery overview
cs: Hlavní přehled NextGEN galerie

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
cs: Používat tlačítko TinyMCE/nahrávání

en: Add gallery / Upload images
cs: Přidat galerii/nahrát obrázky

en: Manage gallery
cs: Správa galerie

en: Manage others gallery
cs: Spravovat ostatní galerie

en: Manage tags
cs: Spravovat štítky

en: Edit Album
cs: Editace alba

en: Change style
cs: Změnit styl

en: Change options
cs: Změnit nastavení

en: Update capabilities
cs: Aktualizovat oprávnění

en: Image rotated
cs: Obrázek otočen

en: Error rotating thumbnail
cs: Chyba při otáčení náhledu

en: 90&deg; clockwise
cs: 90&deg; po směru hodinových ručiček

en: 90&deg; anticlockwise
cs: 90° proti směru hodinových ručiček

en: Flip vertically
cs: Převrátit svisle

en: Flip horizontally
cs: Převrátit vodorovně

en: Cache cleared
cs: Vyrovnávací paměť vymazána

en: General Options
cs: Obecná nastavení

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Images
cs: Obrázky

en: Effects
cs: Efekty

en: Watermark
cs: Vodoznak

en: Slideshow
cs: Prezentace

en: Gallery path
cs: Cesta ke galerii

en: This is the default path for all galleries
cs: Toto je standardní cesta pro všechny galerie

en: Delete image files
cs: Vymazat soubory obrázků

en: Delete files, when removing a gallery in the database
cs: Vymazat soubory při odstraňování galerie z databáze

en: Activate permalinks
cs: Povolit trvalé odkazy

en: When you activate this option, you need to update your permalink structure one time.
cs: Když zvolíte tuto možnost, musíte aktualizovat strukturu trvalých odkazů.

en: Select graphic library
cs: Vyberte grafickou knihovnu

en: GD Library
cs: Knihovna GD

en: ImageMagick (Experimental). Path to the library :
cs: ImageMagick (experimentální). Cesta ke knihovně:

en: Activate Media RSS feed
cs: Aktivovat media RSS kanál

en: A RSS feed will be added to you blog header. Useful for CoolIris/PicLens
cs: Do hlavičky vašeho blogu bude přidán RSS zdroj. Hodí se to pro CoolIris/PicLens.

en: Activate PicLens/CoolIris support
cs: Aktivovat podporu PicLens/CoolIris

en: When you activate this option, some javascript is added to your site footer. Make sure that wp_footer is called in your theme.
cs: Když aktivujete tuto možnost, musí být přidán určitý JavaScript do zápatí stránky. Ubezpečte se, že wp_footer() je volána ve vašem tématu.

en: Tags / Categories
cs: Štítky/rubriky

en: Activate related images
cs: Aktivovat související obrázky

en: This option will append related images to every post
cs: Tato volba umožní ke každému příspěvku přidávat související obrázky

en: Match with
cs: Související

en: Categories
cs: s rubrikami

en: Max. number of images
cs: Max. počet obrázků

en: 0 will show all images
cs: 0 zobrazí všechny obrázky

en: More settings
cs: Více nastavení

en: Thumbnail settings
cs: Nastavení náhledů

en: Please note : If you change the settings, you need to recreate the thumbnails under -> Manage Gallery .
cs: Pozor: Pokud změníte toto nastavení, bude potřeba znovu vytvořit náhledy ve Správě galerie.

en: Thumbnail quality
cs: Kvalita náhledů

en: Image settings
cs: Nastavení obrázků

en: Resize Images
cs: Změnit velikost obrázků

en: Image quality
cs: Kvalita obrázku

en: Backup original images
cs: Zálohovat původní obrázky

en: Creates a backup for inserted images
cs: Vytvoří zálohu vložených obrázků.

en: Automatically resize
cs: Automaticky měnit velikost

en: Automatically resize images on upload.
cs: Automaticky změnit velikost obrázků při nahrání.

en: Single picture
cs: Jeden obrázek

en: Cache single pictures
cs: Jednotlivé obrázky do cache

en: Creates a file for each singlepic settings. Reduce the CPU load
cs: Vytvoří soubor pro nastavení každého jednotlivého obrázku. To zmenšuje zátěž CPU

en: Clear cache folder
cs: Vyčistit cache

en: Proceed now
cs: Provést nyní

en: Deactivate gallery page link
cs: Zrušit odkaz na stránku galerie

en: The album will not link to a gallery subpage. The gallery is shown on the same page.
cs: Album nebude odkazovat na podstránku galerie. Galerie bude zobrazena na stránce alba.

en: Number of images per page
cs: Počet obrázků na stránku

en: 0 will disable pagination, all images on one page
cs: 0 vypne stránkování, všechny obrázky budou na jedné stránce

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: 0 will display as much as possible based on the width of your theme. Setting normally only required for captions below the images
cs: 0 zobrazí nejvíce, kolik to půjde, v závislosti na šířce vašeho stylu. Toto nastavení je běžně potřeba jen kvůli popiskům pod obrázky.

en: Integrate slideshow
cs: Integrovat prezentaci

en: Show first
cs: Zobrazit nejdříve

en: Show ImageBrowser
cs: Zobrazit prohlížeč obrázků

en: The gallery will open the ImageBrowser instead the effect.
cs: Galerie otevře prohlížeč obrázků místo efektu.

en: Add hidden images
cs: Přidat skryté obrázky

en: If pagination is used, this option will still show all images in the modal window (Thickbox, Lightbox etc.). Note : This increase the page load
cs: Je-li použito stránkování, tato volba zajistí, že budou i tak zobrazeny všechny obrázky v plovoucím okně (Thickbox, Lightbox atd.). Pozn.: Toto zvýší velikost stránky.

en: Enable AJAX pagination
cs: Povolit stránkování s pomocí AJAX

en: Browse images without reload the page. Note : Work only in combination with Shutter effect
cs: Procházejte obrázky bez opětovného načítání stránky. Pozn.: Funguje pouze v kombinaci s efektem Shutter.

en: Sort options
cs: Volby řazení

en: Sort thumbnails
cs: Řadit náhledy podle

en: Custom order
cs: Vlastní pořadí

en: File name
cs: Název souboru

en: Alt / Title text
cs: Alt. text/titulek

en: Date / Time
cs: Datum/čas

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Here you can select the thumbnail effect, NextGEN Gallery will integrate the required HTML code in the images. Please note that only the Shutter and Thickbox effect will automatic added to your theme.
cs: Zde můžete zvolit efekt k náhledům. NextGEN galerie vloží k obrázkům potřebný HTML kód. Vezměte na vědomí, že automaticky budou k vašemu vzhledu přidány pouze efekty Shutter a Thickbox.

en: With the placeholder
cs: Se zástupným znakem (placeholder)

en: you can activate a navigation through the images (depend on the effect). Change the code line only , when you use a different thumbnail effect or you know what you do.
cs: můžete aktivovat navigaci pomocí obrázků (záleží na efektu). Pokud používáte různé efekty, změníte pouze řádek kódu, pokud ovšem víte, co děláte.

en: JavaScript Thumbnail effect
cs: JavaScriptový efekt náhledů

en: None
cs: Žádný

en: Custom
cs: Vlastní

en: Link Code line
cs: kód odkazu

en: Please note : You can only activate the watermark under -> Manage Gallery . This action cannot be undone.
cs: Poznámka: Aktivovat vodoznak můžete ve Správě galerií. Tato akce je nevratná.

en: Preview
cs: Náhled

en: Position
cs: Pozice

en: Offset
cs: Odsazení

en: Use image as watermark
cs: Použít obrázkový vodoznak

en: URL to file
cs: URL souboru

en: The accessing of URL files is disabled at your server (allow_url_fopen)
cs: Přístup k URL adresám souborů je na vašem serveru zakázán (allow_url_fopen)

en: Use text as watermark
cs: Použít textový vodoznak

en: Font
cs: Písmo

en: This function will not work, cause you need the FreeType library
cs: Tato funkce nebude pracovat, protože potřebujete FreeType knihovnu

en: You can upload more fonts in the folder <strong>nggallery/fonts</strong>
cs: Můžete nahrát více fontů do adresáře <strong>nggallery/fonts</strong>

en: Size
cs: Velikost

en: Color
cs: Barva

en: (hex w/o #)
cs: (hex hodnota bez #)

en: Opaque
cs: Průhlednost

en: The path to imagerotator.swf is not defined, the slideshow will not work.
cs: Imagerotator.swf se v adresáři nggallery nenachází, prezentace nebude fungovat.

en: If you would like to use the JW Image Rotatator, please download the player <a href="http://www.longtailvideo.com/players/jw-image-rotator/" target="_blank" >here</a> and upload it to your Upload folder (Default is wp-content/uploads).
cs: Pokud chcete používat JW Image Rotatator, <a href="http://www.longtailvideo.com/players/jw-image-rotator/" target="_blank" >stáhněte si</a> přehrávač a nahrajte ho do svého adresáře pro nahrané soubory (výchozí je wp-content/uploads).

en: The settings are used in the JW Image Rotator Version
cs: Nastavení je použito pro JW Image Rotator verze

en: See more information for the Flash Player on the web page
cs: Více informací o Flash Player najdete na webu

en: Path to the Imagerotator (URL)
cs: Adresa URL k Imagerotator

en: Search now
cs: Hledat nyní

en: Press the button to search automatic for the imagerotator, if you uploaded it to wp-content/uploads or a subfolder
cs: Klikněte pro automatické vyhledání programu imagerotator, pokud jste ho nahráli do wp-content/uploads nebo jeho podadresáře.

en: Default size (W x H)
cs: Základní rozměr (Š x V)

en: Shuffle mode
cs: Náhodné zobrazení (shuffle)

en: Show next image on click
cs: Zobrazit další obrázek při kliknutí

en: Show navigation bar
cs: Zobrazit navigační lištu

en: Show loading icon
cs: Zobrazit ikonu načítání

en: Use watermark logo
cs: Použít vodoznak

en: You can change the logo at the watermark settings
cs: Logo můžete změnit v nastavení vodoznaku

en: Stretch image
cs: Roztáhnout obrázek

en: true
cs: ano

en: false
cs: ne

en: fit
cs: přizpůsobit

en: none
cs: nic

en: Duration time
cs: Doba zobrazení

en: sec.
cs: s

en: Transition / Fade effect
cs: Přechodový efekt

en: fade
cs: prolnutí

en: bgfade
cs: prolnutí přes pozadí

en: slowfade
cs: pomalé prolnutí

en: circles
cs: kruhy

en: bubbles
cs: bubliny

en: blocks
cs: čtverce

en: fluids
cs: tekutina

en: flash
cs: blesk

en: lines
cs: linie

en: random
cs: náhodný

en: Use slow zooming effect
cs: Použít pomalý zoomovací efekt

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Texts / Buttons Color
cs: Barva textu a tlačítek

en: Rollover / Active Color
cs: Barva při najetí/aktivaci

en: Screen Color
cs: Barva plochy

en: Background music (URL)
cs: Hudba na pozadí (adresa URL)

en: Try XHTML validation (with CDATA)
cs: Zkusit XHTML validaci (pomocí CDATA)

en: Important : Could causes problem at some browser. Please recheck your page.
cs: Důležité: Toto nastavení může způsobit problémy v některých prohlížečích, proto si stránku raději vyzkoušejte.

en: Reset all settings to default parameter
cs: Obnovit všechna nastavení na základní hodnoty.

en: Uninstall sucessful ! Now delete the plugin and enjoy your life ! Good luck !
cs: Úspěšně odinstalováno! Nyní můžete smazat plugin a používat něco jiného! Hodně štěstí!

en: Reset options
cs: Obnovit nastavení

en: Reset all options/settings to the default installation.
cs: Obnovit všechna nastavení na původní hodnoty.

en: Reset settings
cs: Obnovit nastavení

en: Reset all options to default settings ?\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.\n
cs: Obnovit všechna nastavení? \n\nZvolte [Zrušit] pro zrušení, [OK] pro pokračování\n

en: Uninstall plugin tables
cs: Vymazat tabulky pluginu

en: You don't like NextGEN Gallery ?
cs: Nelíbí se vám NextGEN galerie?

en: No problem, before you deactivate this plugin press the Uninstall Button, because deactivating NextGEN Gallery does not remove any data that may have been created.
cs: Žádný problém, ale před deaktivací pluginu stiskněte tlačítko Odinstalovat, protože deaktivace nevymaže případná vytvořená data.

en: WARNING:
cs: POZOR:

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to backup all the tables first. NextGEN gallery is stored in the tables
cs: Odinstalace je nevratná. Měli byste použít plugin Database Backup pro WordPress a nejdříve vytvořit zálohu všech tabulek. NextGEN galerie je uložena v těchto tabulkách:

en: and
cs: a

en: Uninstall plugin
cs: Odinstalovat

en: You are about to Uninstall this plugin from WordPress.\nThis action is not reversible.\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to Uninstall.\n
cs: Chystáte se odinstalovat plugin z WordPressu.\nTento krok je nevratný.\n\nZvolte [Zrušit] pro návrat, [OK] pro pokračováníl.\n

en: Meta Data
cs: Metadata

en: Tag
cs: Štítek

en: Value
cs: Hodnota

en: No meta data saved
cs: Nebyla uložena žádná metadata

en: EXIF Data
cs: EXIF data

en: No exif data
cs: Žádná EXIF data

en: IPTC Data
cs: IPTC data

en: XMP Data
cs: XMP data

en: (From the theme folder)
cs: (Z adresáře s tématy)

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this blog.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění k úpravě šablon tohoto blogu.

en: CSS file successfully updated
cs: CSS soubor byl úspěšně aktualizován

en: Style Editor
cs: Editor stylů

en: Activate and use style sheet:
cs: Aktivovat a použít soubor stylů:

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Editing <strong>%s</strong>
cs: Editace <strong>%s</strong>

en: Browsing <strong>%s</strong>
cs: Prohlížení <strong>%s</strong>

en: Version
cs: Verze

en: Tip : Copy your stylesheet (nggallery.css) to your theme folder, so it will be not lost during a upgrade
cs: Tip: Zkopírujte si svůj soubor se styly (nggallery.css) do adresáře s tématy, abyste o něj nepřišli při upgradu.

en: Your theme contain a NextGEN Gallery stylesheet (nggallery.css), this file will be used
cs: Vaše téma obsahuje soubor se styly NextGEN Gallery (nggallery.css); použijeme tento soubor.

en: Tip No. 2: Use the color picker below to help you find the right color scheme for your gallery!
cs: Tip č. 2: Použijte nástroj pro výběr barev níže, abyste našli správné barevné schéma pro svou galerii!

en: Update File
cs: Aktualizovat soubor

en: If this file were writable you could edit it.
cs: Kdyby byl soubor zapisovatelný, bylo by možno ho editovat.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
cs: Žádný takový soubor neexistuje! Dvakrát zkontrolujte název a zkuste znovu.

en: Most popular
cs: Nejpopulárnější

en: Least used
cs: Naposledy použito

en: Alphabetical
cs: Abecedně

en: Manage image tags
cs: Spravovat štítky obrázků

en: Existing Tags
cs: Existující štítky

en: Search tags
cs: Hledat štítky

en: Go
cs: Jdi

en: Sort Order:
cs: Pořadí řazení:

en: View all images tagged with %s
cs: Zobrazit všechny obrázky se štítkem %s

en: Previous tags
cs: Předchozí štítky

en: Next tags
cs: Další štítky

en: Rename Tag
cs: Přejmenovat štítek

en: Enter the tag to rename and its new value.  You can use this feature to merge tags too. Click "Rename" and all posts which use this tag will be updated.
cs: Zadejte název štítku, který chcete přejmenovat, a jeho nový název. Tuto funkci můžete použít i pro sloučení štítků. Klikněte na "Přejmenovat" a všechny zápisky, které tento štítek používají, budou aktualizovány.

en: You can specify multiple tags to rename by separating them with commas.
cs: Můžete přejmenovat několik štítků najednou, když je uvedete oddělené čárkami.

en: Tag(s) to rename:
cs: Štítek(y) k přejmenování:

en: New tag name(s):
cs: Nový štítek(y):

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Delete Tag
cs: Vymazat štítek

en: Enter the name of the tag to delete.  This tag will be removed from all posts.
cs: Zadejte název štítku, který chcete smazat. Štítek bude odstraněn ze všech zápisků.

en: You can specify multiple tags to delete by separating them with commas
cs: Můžete smazat více štítků najednou, když je zadáte oddělené čárkami.

en: Tag(s) to delete:
cs: Štítek(y) k vymazání:

en: Edit Tag Slug
cs: Editovat zkrácenou adresu štítku (slug)

en: Enter the tag name to edit and its new slug. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug">Slug definition</a>
cs: Zadejte název štítku, který chcete editovat, a jeho nový název v URL. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug">Definice názvu v URL</a>.

en: Tag(s) to match:
cs: Vyhledat štítek(y):

en: Slug(s) to set:
cs: Nastavit názvy v URL:

en: Upgrade database structure...
cs: Upgradovat strukturu databáze...

en: finished
cs: dokončeno

en: Update file structure...
cs: Aktualizovat strukturu souborů...

en: Import date and time information...
cs: Importovat informace o datu a čase...

en: Move imagerotator to new location...
cs: Přesunout imagerotator na nové umístění...

en: Update settings...
cs: Aktualizovat nastavení...

en: Updated widget structure. If you used NextGEN Widgets, you need to setup them again...
cs: Aktualizovaná struktura widgetů. Pokud používáte NextGEN Widgety, měli byste je znovu nastavit...

en: Some folders/files could not renamed, please recheck the permission and rescan the folder in the manage gallery section.
cs: Některé adresáře/soubory se nepodařilo přejmenovat. Zkontrolujte prosím oprávnění a znovu adresář prohledejte v sekci pro správu galerií.

en: Rename failed
cs: Přejmenování se nepodařilo

en: Upgrade NextGEN Gallery
cs: Aktualizovat NextGEN Gallery plugin

en: The script detect that you upgrade from a older version.
cs: Skript rozpoznal, že upgradujete ze starší verze.

en: Your database tables for NextGEN Gallery is out-of-date, and must be upgraded before you can continue.
cs: Vaše databázové tabulky pro NextGEN Gallery jsou zastaralé a je nutné je upgradovat, než budete moci pokračovat.

en: If you would like to downgrade later, please make first a complete backup of your database and the images.
cs: Pokud byste chtěli v budoucnu přejít zpět na nižší verzi, proveďte nejprve kompletní zálohu vaší databáze a obrázků.

en: The upgrade process may take a while, so please be patient.
cs: Upgrade může chvilku trvat, tak mějte prosím strpení.

en: Start upgrade now
cs: Zahájit aktualizaci teď

en: Upgrade sucessful
cs: Aktualizace proběhla úspěšně

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Update successfully
cs: Aktualizace úspěšná

en: General WordPress MU Settings
cs: Hlavní nastavení WordPress MU

en: This is the default path for all blogs. With the placeholder %BLOG_ID% you can organize the folder structure better. The path must end with a /.
cs: Toto je přednastavená cesta pro všechny blogy. Pomocí znaku %BLOG_ID% můžete organizovat adresářovou strukturu lépe. Cesta musí končit znakem /.

en: Enable upload quota check
cs: Umožnit kontrolu kvóty pro nahrávání

en: Should work if the gallery is bellow the blog.dir
cs: Mělo by pracovat, pokud je galerie umístěna v blog.dir

en: Enable zip upload option
cs: Umožnit nahrávání ZIP souborů

en: Allow users to upload zip folders.
cs: Povolit uživatelům nahrávat ZIP soubory

en: Enable style selection
cs: Umožnit výběr stylů

en: Allow users to choose a style for the gallery.
cs: Povolit uživatelům vybírat styl pro galerii

en: Enable roles/capabilities
cs: Povolit role/oprávnění

en: Allow users to change the roles for other blog authors.
cs: Povolit uživatelům měnit role pro ostatní autory blogu.

en: Default style
cs: Přednastavený styl

en: Choose the default style for the galleries.
cs: Zvolte přednastavený styl pro všechny galerie

en: You are not allowed to be here
cs: Toto vám není dovoleno

en: Show as
cs: Ukázat jako

en: Image list
cs: Seznam obrázků

en: Imagebrowser
cs: Prohlížeč obrázků

en: No album
cs: Žádné album

en: Extended version
cs: Rozšířená verze

en: Compact version
cs: Kompaktní verze

en: Select picture
cs: Zvolte obrázek

en: Width x Height
cs: Šířka x výška

en: Effect
cs: Efekt

en: No effect
cs: Bez efektu

en: Float
cs: Obtékaný

en: No float
cs: Bez obtékání

en: Left
cs: Vlevo

en: Center
cs: Na střed

en: Right
cs: Vpravo

en: Insert
cs: Vložit

en: Note : Based on your server memory limit you should not upload larger images then <strong>%d x %d</strong> pixel
cs: Pozn.: Vzhledem k paměťovému limitu vašeho serveru byste neměli nahrávat obrázky větší než <strong>%d x %d</strong> pixelů.

en: Invalid URL Provided.
cs: URL není platné.

en: Could not create Temporary file.
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor.

en:  sec
cs:  s

en: Fired
cs: Blesk

en: Not fired
cs: Bez blesku

en: Aperture
cs: Clona

en: Credit
cs: Tvůrce

en: Camera
cs: Fotoaparát

en: Caption
cs: Titulek

en: Focal length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: Shutter speed
cs: Rychlost závěrky

en: Subject
cs: Předmět

en: Make
cs: Vytvořit

en: Edit Status
cs: Stav úprav

en: Category
cs: Rubrika

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Date Created
cs: Datum vytvoření

en: Time Created
cs: Čas vytvoření

en: Author Position
cs: Pozice autora

en: City
cs: Město

en: Location
cs: Poloha

en: Province/State
cs: Kraj/okres

en: Country code
cs: Kód země

en: Country
cs: Země

en: Headline
cs: Nadpis

en: Source
cs: Zdroj

en: Copyright Notice
cs: Autorská práva

en: Contact
cs: Kontakt

en: Last modified
cs: Naposled změněno

en: Program tool
cs: Nástroj

en: Format
cs: Formát

en: Image Width
cs: Šířka obrázku

en: Image Height
cs: Výška obrázku

en: Flash
cs: Blesk

en: Album overview
cs: Přehled alba

en: [Pictures not found]
cs: [Soubory nenalezen]

en: No new tag specified!
cs: Nebyl zadán žádný nový štítek!

en: No new/old valid tag specified!
cs: Nespecifikován žádný nový/starý platný štítek

en: No tag renamed.
cs: Žádný štítek nebyl nepřejmenován.

en: Renamed tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;
cs: Přejmenován(y) štítek(y) &laquo;%1$s&raquo; na &laquo;%2$s&raquo;

en: No valid new tag.
cs: Neplatný nový štítek.

en: No objects (post/page) found for specified old tags.
cs: Žádné objekty (příspěvek/stránka) nebyly nalezeny pro určené štítky.

en: No tag merged.
cs: Žádné štítky nebyly sloučeny.

en: Merge tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;. %3$s objects edited.
cs: Sloučen(y) štítek(y) &laquo;%1$s&raquo; do &laquo;%2$s&raquo;. %3$s objektů editováno.

en: Error. No enough tags for rename. Too for merge. Choose !
cs: Chyba. Nedostatek štítků k přejmenování. Příliš ke sloučení.

en: No tag specified!
cs: Nebyly specifikovány žádné štítky!

en: No tag deleted.
cs: Žádné štítky nebyly vymazány.

en: %1s tag(s) deleted.
cs: %1s štítek(ů) smazáno.

en: No new slug(s) specified!
cs: Nebyl určen žádný nový název v URL!

en: Tags number and slugs number isn't the same!
cs: Počet štítků a názvů v URL se neshoduje!

en: No slug edited.
cs: Zkrácena adresa (slug) nebyla upravena.

en: %s slug(s) edited.
cs: %s rychlých adres (slugů) upraveno.

en: XML-RPC services are disabled on this blog.  An admin user can enable them at %s
cs: Tento blog má zakázány služby XML-RPC. Administrátor je může povolit v %s

en: Bad login/pass combination.
cs: Chybná kombinace uživatelského jména a hesla.

en: You are not allowed to upload files to this site.
cs: Nemáte oprávnění k nahrávání obrázků na tuto stránku.

en: Could not find gallery
cs: Nepodařilo se nalézt galerii.

en: You are not allowed to upload files to this gallery.
cs: Nemáte oprávnění k nahrávání obrázků do této galerie.

en: This is no valid image file.
cs: Nenalezen žádný soubor s obrázkem.

en: Could not find image id
cs: Nepodařilo se nalézt id obrázku

en: Failed to delete image %1$s
cs: Chyba při mazání obrázku %1$s

en: Could not write file %1$s (%2$s)
cs: Není možné zapisovat do souboru %1$s (%2$s)

en: Sorry, you must be able to manage galleries to view the list of galleries
cs: Je mi líto, ale pro zobrazení seznamu galerií musíte mít oprávnění pro správu galerií.

en: Sorry, could not create the gallery
cs: Je mi líto, galerii se nepodařilo se vytvořit

en: Photos
cs: fotografií

en: [View with PicLens]
cs: [Zobrazit s PicLens]

en: Back
cs: Zpět

en: Next
cs: Další

en: of
cs: z

en: Camera / Type
cs: Fotoaparát / typ

en: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: Widget that displays Media RSS links for NextGEN Gallery.
cs: Widget, který zobrazuje Media RSS odkazy na NextGEN Gallery.

en: Link to the main image feed
cs: Odkaz na hlavní feed obrázků

en: Title:
cs: Titulek:

en: Show Media RSS icon
cs: Zobrazit ikonu RSS

en: Show the global Media RSS link
cs: Zobrazit hlavní Media RSS odkaz

en: Text for the global Media RSS link:
cs: Text pro hlavní Media RSS odkaz:

en: Tooltip text for the global Media RSS link:
cs: Tooltip text pro the hlavní Media RSS odkaz:

en: Show a NextGEN Gallery Slideshow
cs: Widgety NextGEN galerie

en: NextGEN Slideshow
cs: Prezentace

en: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Get the Flash Player</a> to see the slideshow.
cs: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Získejte Flash Player</a> pro prohlížení prezentací.

en: Select Gallery:
cs: Vyberte galerii:

en: All images
cs: Všechny obrázky

en: Height:
cs: Výška:

en: Width:
cs: Šířka:

en: Add recent or random images from the galleries
cs: Přidat poslední nebo náhodné obrázky z galerie

en: NextGEN Widget
cs: Widgety NextGEN galerie

en: Title :
cs: Titulek:

en: Show :
cs: Zobrazit:

en: Original images
cs: Originály

en: recent added
cs: naposled přidáno

en: Enable IE8 Web Slices
cs: Povolit IE8 web slices

en: Width x Height :
cs: šířka x výška

en: Select :
cs: Vyberte:

en: All galleries
cs: Všechny galerie

en: Only which are not listed
cs: Pouze ty, které nejsou v seznamu

en: Only which are listed
cs: Pouze ty, které jsou v seznamu

en: Gallery ID :
cs: ID galerie:

en: Gallery IDs, separated by commas.
cs: ID galerií, oddělené čárkami.

en: No galleries have been yet created.
cs: Dosud nebyly vytvořeny žádné galerie.

en: The gallery ID=%s does not exist.
cs: ID galerie =%s neexistuje.

en: No album ID has been provided as parameter
cs: ID alba nebylo poskytnuto jako parametr.

en: The album ID=%s does not exist.
cs: Altum s ID=%s neexistuje.

en: Invalid MediaRSS command (%s).
cs: Neplatný Media RSS příkaz (%s).
